wybory kreują los
wybory kreują los

Indywidualna diagnoza

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty indywidualnych ekspertyz:

Jeśli…

 

- Jeśli jesteś uczniem gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem przyszłej szkoły, 

 

- Jeśli jesteś uczniem liceum i czujesz, że obrany kierunek kształcenia nie jest zgodny z Twoimi rzeczywistymi preferencjami, zastanawiasz się nad zmianą, 

 

- Jeśli jesteś studentem i chciałabyś poprawić swoją sytuację na rynku pracy, 

 

- Jeśli jesteś rodzicem, który chciałby pomóc swojemu dziecku w wyborze przyszłej drogi kształcenia, zgodnej z jego zainteresowaniami, ale i oczekiwaniami rynku pracy, 

 

- Jeśli jesteś pracownikiem, ale czujesz, że gdzieś uleciała pasja z jaką do tej pory pracowałeś, że “to chyba nie to”, 

 

- Jeśli z różnych przyczyn pozostałe/aś bez pracy i  nie wiesz co dalej, 

 

- Jeśli chciałbyś lepiej zrozumieć siebie,  określić swój  styl charakteru, sposób funkcjonowania na polu prywatnym i zawodowym, poznać swoje preferencje i zainteresowania zawodowe, dzięki którym praca zacznie sprawiać Ci przyjemność,

.

Jeśli znajdujesz się w jednej z powyższych sytuacji, zapraszamy Cię na kompleksowe badania zawodowe, które pomogą Ci lepiej odnaleźć się na rynku pracy.

 

Doświadczeni psycholodzy i doradcy zawodowi będą Ci towarzyszyć w drodze poznania siebie, by wydobyć tkwiący w Tobie potencjał!

 

Indywidualna porada zawodowa zawiera: rozmowę i diagnozę problemu, ewentualne badania diagnostyczne i projektowanie drogi rozwoju zawodowego.

 

Dysponujemy bogatym repertuarem metod oceny talentów zawodowych. Specjalnie polecamy Obrazkowy Test Zawodów M. Achtnicha, do badania skłonności zawodowych.

 

Na ekspertyze składa się:

- pomiar dyspozycji klienta,

- wyjaśnianie pojawiających się problemów życiowych,

- przewidywanie rozwoju zawodowego oraz korekta czyli  projektowanie kariery.

 

Wyniki diagnozy pozwalają na określenie typu charakteru zawodowego, rozumianego jako indywidualny styl postępowania, mocnych i słabych stron klienta, specyfiki jego zainteresowań, kompetencji oraz typu aktywności życiowej i zawodowej.

 

Przeprowadzenie pełnej diagnozy charakteru zawodowego i określenie typu aktywności zawodowej przebiega w trzech etapach: obserwacja, wywiadu oraz przeprowadzenia badania kilkoma metodami (testami).

 

Badanie testowe stanowi ilościowy aspekt diagnozy. Może ono być przeprowadzone bezpośrednio z klientem lub na odległość. Czas badania to około 40-60 minut.

 

Diagnoza jakościowa wymaga spotkania się klienta z wykwalifikowanym ekspertem doradztwa kariery. W czasie spotkania przeprowadza się wywiad ustrukturalizowany oraz rozmowę doradczą, której celem jest omówienie wyników badania oraz wsparcie klienta w procesie projektowania kariery zawodowej.

 

Ponieważ pracujemy w paradygmacie rozwojowym, to istotą naszej oferty jest nie tylko rozpoznanie typowej aktywności zawodowej, ale również nakreślenie planu pracy klienta oraz pomoc w rekonstrukcji aktywności. Praca testem Achtnicha pozwala na określenie tożsamości narracyjnej oraz rekonstrukcję kariery opartą o analizę gier językowych.

 

Narzędzie bazuje na metodzie diagnozy charakteru zawodowego, która została stworzona w Szwajcarii, w latach 70-tych XX wieku, przez M. Achtnicha i jest stosowana na całym świecie, na koncepcji typów psychologicznych C. G. Junga oraz na paradygmacie projektowania karier Marka Savickasa.

 

Jeśli chcesz skorzystać skontaktuj się:

 

Małgorzata Jarosiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 669 21-65-65

Zastosowanie testu obrazkowego do masowych badań

Nasze narzędzie znajduje dla siebie nowe zastosowanie. W trakcie działań związanych z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 nasza partnerska działalność Doradcy Przyszłości wygrała konkurs na zrealizowanie działań w przestrzeni miasta dotyczących miasta oraz jego przyszłości. Konkursowy projekt zakładał kompleksową rewitalizację przestrzeni sklepiku szkolnego oraz przeprowadzenie działań doradczych dla uczniów szkoły. W projekcie uczestniczyło ponad 250 uczniów, oraz zaangażowane było blisko 20 osób ze szkoły i z zewnątrz do pomocy. W 3 klasach zostały przeprowadzone kompleksowe badania młodzieży za pomocą naszej platformy: doradcazawodu.pl. Wyniki badań zostały przeniesione na specjalne wizytówki, które są drukowane i rozdawane młodzieży. Jako rezultat projektu otrzymaliśmy znaczne podniesienie samoświadomości, umiejętności opowiadania o sobie, a także nawiązywania relacji z drugim człowiekiem oraz grupą. W wyniku ankiet przeprowadzonych po badaniu, znajomość osób z klasy wzrosła nawet o ponad 100%!
http://doradcyprzyszlosci.pl/case-study-zsea/ 

Mamy nadzieję, że ten projekt zainspiruje kolejne, także w innych miastach, oraz, że nasza metoda internetowego badania skłonności zawodowych okaże się przydatna dla osób, które dopiero poznają swój prawdziwy potencjał. 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z projektu:

https://www.youtube.com/watch?v=PptI--TfStc

Dr Henryk Jarosiewicz gościem Klubu Doradcy Zawodowego w Warszawie

Foto

Dnia 10 maja w Warszawie odbyło się XIII Spotkanie Klubu Doradcy Zawodowego poświęcone Obrazkowemu Testowi M. Achtnicha i jego praktycznemu wykorzystaniu w pracy każdego doradcy, pedagoga, psychologa czy coacha. Poprowadził je dr Henryk Jarosiewicz, prezes dolnośląskiego oddziału Narodowego Forum Doradztwa Kariery, ekspert w dziedzinie jakościowych metod diagnozy zawodowej, autor polskiej adaptacji testu oraz jego filmowej wersji. W spotkaniu wzięli udział doradcy zawodowi  i coachowie działający w różnych środowiskach i dziedzinach doradztwa. Spotkanie zainaugurowała Pani Anna Sawczuk, doradca z ponad 14-letnim doświadczeniem, założycielka Warszawskiego Klubu Doradców.

Na spotkaniu poruszone zostały takie tematy jak:

  • nowoczesna metoda doradztwa autorstwa Marka Savickasa,
  • typologia jako sposób na określenie najbardziej optymalnych kierunków rozwoju,
  • szkoła jako miejsce projektowania kariery,
  • wykorzystanie platformy doradcazawodu.pl jako narzędzia pracy doradcy;

Poruszone tematy zainspirowały wszystkich uczestników do dyskusji. Owocem spotkania są propozycje dalszej współpracy w wykorzystaniu zaprezentowanych metod do badań zarówno w szkołach jak i w firmach.

Uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę nt. zaprezentowanych metod pracy biorąc udział w pełnej wersji szkolenia “Achtnich podstawowy”, które odbędzie się 1-2 lipca w Warszawie.

Dla członków Warszawskiego Klubu Doradców, którzy wzięli udział w warsztacie, jest przewidziana zniżka.

 

Link do odsłuchania treści spotkania: https://soundcloud.com/mat-jar/klub-doradcy-zawodowego-10-maj-2016-19-24-54/s-8bIb0

 

Znaczenie wartości w karierze zawodowej

 

Henryk Jarosiewicz: "Znaczenie wartości w karierze zawodowej"  (publikacja Internetowa). Wrocław 2014.

Aktualnie do pobrania u dołu strony pełna wersja przyjęta do publikacji (stan z dnia 23 kwietnia 2014 roku).

Celem artykułu jest zarysowanie psychologicznej koncepcji wartości zawodowych, oraz ukazanie ich funkcji w karierze zawodowej. Kariera jest to zorganizowana i rozwijająca się aktywność na rynku pracy. Istotną rolę w rozwoju aktywności mają wartości, które są czynnikiem ukierunkowującym zachowanie. Wartości są to relacje, które odpowiadają osobie. Jest to swoisty typ relacji, które ujmujemy jako „relacje odpowiadania”, czegoś – komuś – z uwagi na coś.

Relacyjnie pojmowane wartości wyjaśniają, na czym polega mechanizm rozwoju człowieka na rynku pracy. Rozwój zawodowy polega na komplementarnym dopełnianiu się dwóch róznych jakościowo relacji: relacji zależności, które warunkują życie i rozwój osoby, oraz relacji instrumentalnych, które są odpowiedzialne za sprawność realizacji zadań zawodowych. W kontekście kariery zawodowej rozwój aktywności ujmujemy w terminach klimatu i kultury. Chodzi o poszukiwaniu odpowiedniego dla danej osoby klimatu, w którym będzie ona miała optymalne warunki dla rozwoju własnej aktywności, to jest kultury organizacyjnej.

Wytworem analiz autora jest dynamiczno-egzystencjalny model wartości zawodowych. W ramach tego modelu zarysowuje on własną typologię wartości. Autor przeprowadza dyskusję wyników swoich analiz, prównując zaproponowany model z klasycznym modelem Schwartza i Cieciucha (Cieciuch, 2013).© Copyright by Henryk Jarosiewicz. W ramach moich praw autorskich chronionych ustawą Prawo autorskie i prawa pokrewne z dnia 4 lutego 1994 (z późniejszymi zmianami) wyrażam zgodę na niekomercyjne rozpowszechnianie niniejszego materiału przez jego zwielokrotnianie bez ograniczeń co do liczby egzemplarzy (w formie elektronicznej lub drukowanej), a także umieszczanie go na stronach internetowych, jednakże bez dokonywania jakichkolwiek zmian i skrótów w tekście i bez zmiany elektronicznego formatu „pdf” na inny. Wszelkie inne rozpowszechnianie niniejszego materiału, w tym jego części, wymaga mojej zgody wyrażonej na piśmie. Dozwolone jest natomiast cytowanie materiału zgodnie z zasadami ustanowionym przez ww. ustawę.


Pobierz publikację: (wersja z 23 4 2014): Znaczenie wartości w karierze zawodowej (w.2)

Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska

Instrukcja do testu Internetowego doradcazawodu.pl

Szanowni Koledzy,

 

Z przyjemnością udostępniamy Państwu Internetową wersję testu Achtnicha.

System jest w trakcie wdrażania, zatem przepraszamy za ewnetualne potknięcia. Prosimy o wysyłanie do nas obserwacji o brakach i propozycji udoskonaleń.

W sprawnym użyciu narzędzia pomoże "Instrukcja dla Doradców", jaką tu zamieszczamy (poniżej).

Na tej stronie będziemy też zamieszczać ewentualne spostrzeżenia i odkrycia.

Natomiast dla Pedagogów, którzy logują uczniów na badania, jest poniżej "Instrukcja dla Pedagogów".

 

Z pozdrowieniem

Zespół Kapitału Kariery

 

Instrukcja do "Doradcy": Pomoc techniczna do Doradcyzawodu.pl

 

Instrukcja do "Pedagoga": "doradcazawodu.pl" - Instrukcja dla Pedagoga 

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Panel logowania

Gościmy

Dzisiaj:114
Wczoraj:130
W tygodniu:369
W miesiącu:10282
Ogólnie:629518

  • Twoje IP: 3.95.139.100
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

1
Online

środa, 29, styczeń 2020 21:30