Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty indywidualnych ekspertyz:
Jeśli…
- Jeśli jesteś uczniem gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem przyszłej szkoły,
- Jeśli jesteś uczniem liceum i czujesz, że obrany kierunek kształcenia nie jest zgodny z Twoimi rzeczywistymi preferencjami, zastanawiasz się nad zmianą,
- Jeśli jesteś studentem i chciałabyś poprawić swoją sytuację na rynku pracy,
- Jeśli jesteś rodzicem, który chciałby pomóc swojemu dziecku w wyborze przyszłej drogi kształcenia, zgodnej z jego zainteresowaniami, ale i oczekiwaniami rynku pracy,
- Jeśli jesteś pracownikiem, ale czujesz, że gdzieś uleciała pasja z jaką do tej pory pracowałeś, że “to chyba nie to”,
- Jeśli z różnych przyczyn pozostałe/aś bez pracy i nie wiesz co dalej,
- Jeśli chciałbyś lepiej zrozumieć siebie, określić swój styl charakteru, sposób funkcjonowania na polu prywatnym i zawodowym, poznać swoje preferencje i zainteresowania zawodowe, dzięki którym praca zacznie sprawiać Ci przyjemność,
.
Jeśli znajdujesz się w jednej z powyższych sytuacji, zapraszamy Cię na kompleksowe badania zawodowe, które pomogą Ci lepiej odnaleźć się na rynku pracy.
Doświadczeni psycholodzy i doradcy zawodowi będą Ci towarzyszyć w drodze poznania siebie, by wydobyć tkwiący w Tobie potencjał!
Indywidualna porada zawodowa zawiera: rozmowę i diagnozę problemu, ewentualne badania diagnostyczne i projektowanie drogi rozwoju zawodowego.
Dysponujemy bogatym repertuarem metod oceny talentów zawodowych. Specjalnie polecamy Obrazkowy Test Zawodów M. Achtnicha, do badania skłonności zawodowych.
Na ekspertyze składa się:
- pomiar dyspozycji klienta,
- wyjaśnianie pojawiających się problemów życiowych,
- przewidywanie rozwoju zawodowego oraz korekta czyli projektowanie kariery.
Wyniki diagnozy pozwalają na określenie typu charakteru zawodowego, rozumianego jako indywidualny styl postępowania, mocnych i słabych stron klienta, specyfiki jego zainteresowań, kompetencji oraz typu aktywności życiowej i zawodowej.
Przeprowadzenie pełnej diagnozy charakteru zawodowego i określenie typu aktywności zawodowej przebiega w trzech etapach: obserwacja, wywiadu oraz przeprowadzenia badania kilkoma metodami (testami).
Badanie testowe stanowi ilościowy aspekt diagnozy. Może ono być przeprowadzone bezpośrednio z klientem lub na odległość. Czas badania to około 40-60 minut.
Diagnoza jakościowa wymaga spotkania się klienta z wykwalifikowanym ekspertem doradztwa kariery. W czasie spotkania przeprowadza się wywiad ustrukturalizowany oraz rozmowę doradczą, której celem jest omówienie wyników badania oraz wsparcie klienta w procesie projektowania kariery zawodowej.
Ponieważ pracujemy w paradygmacie rozwojowym, to istotą naszej oferty jest nie tylko rozpoznanie typowej aktywności zawodowej, ale również nakreślenie planu pracy klienta oraz pomoc w rekonstrukcji aktywności. Praca testem Achtnicha pozwala na określenie tożsamości narracyjnej oraz rekonstrukcję kariery opartą o analizę gier językowych.
Narzędzie bazuje na metodzie diagnozy charakteru zawodowego, która została stworzona w Szwajcarii, w latach 70-tych XX wieku, przez M. Achtnicha i jest stosowana na całym świecie, na koncepcji typów psychologicznych C. G. Junga oraz na paradygmacie projektowania karier Marka Savickasa.
Jeśli chcesz skorzystać skontaktuj się:
Małgorzata Jarosiewicz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 669 21-65-65
Nasze narzędzie znajduje dla siebie nowe zastosowanie. W trakcie działań związanych z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 nasza partnerska działalność Doradcy Przyszłości wygrała konkurs na zrealizowanie działań w przestrzeni miasta dotyczących miasta oraz jego przyszłości. Konkursowy projekt zakładał kompleksową rewitalizację przestrzeni sklepiku szkolnego oraz przeprowadzenie działań doradczych dla uczniów szkoły. W projekcie uczestniczyło ponad 250 uczniów, oraz zaangażowane było blisko 20 osób ze szkoły i z zewnątrz do pomocy. W 3 klasach zostały przeprowadzone kompleksowe badania młodzieży za pomocą naszej platformy: doradcazawodu.pl. Wyniki badań zostały przeniesione na specjalne wizytówki, które są drukowane i rozdawane młodzieży. Jako rezultat projektu otrzymaliśmy znaczne podniesienie samoświadomości, umiejętności opowiadania o sobie, a także nawiązywania relacji z drugim człowiekiem oraz grupą. W wyniku ankiet przeprowadzonych po badaniu, znajomość osób z klasy wzrosła nawet o ponad 100%!
http://doradcyprzyszlosci.pl/case-study-zsea/
Mamy nadzieję, że ten projekt zainspiruje kolejne, także w innych miastach, oraz, że nasza metoda internetowego badania skłonności zawodowych okaże się przydatna dla osób, które dopiero poznają swój prawdziwy potencjał.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z projektu:
Dnia 10 maja w Warszawie odbyło się XIII Spotkanie Klubu Doradcy Zawodowego poświęcone Obrazkowemu Testowi M. Achtnicha i jego praktycznemu wykorzystaniu w pracy każdego doradcy, pedagoga, psychologa czy coacha. Poprowadził je dr Henryk Jarosiewicz, prezes dolnośląskiego oddziału Narodowego Forum Doradztwa Kariery, ekspert w dziedzinie jakościowych metod diagnozy zawodowej, autor polskiej adaptacji testu oraz jego filmowej wersji. W spotkaniu wzięli udział doradcy zawodowi i coachowie działający w różnych środowiskach i dziedzinach doradztwa. Spotkanie zainaugurowała Pani Anna Sawczuk, doradca z ponad 14-letnim doświadczeniem, założycielka Warszawskiego Klubu Doradców.
Na spotkaniu poruszone zostały takie tematy jak:
Poruszone tematy zainspirowały wszystkich uczestników do dyskusji. Owocem spotkania są propozycje dalszej współpracy w wykorzystaniu zaprezentowanych metod do badań zarówno w szkołach jak i w firmach.
Uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę nt. zaprezentowanych metod pracy biorąc udział w pełnej wersji szkolenia “Achtnich podstawowy”, które odbędzie się 1-2 lipca w Warszawie.
Dla członków Warszawskiego Klubu Doradców, którzy wzięli udział w warsztacie, jest przewidziana zniżka.
Link do odsłuchania treści spotkania: https://soundcloud.com/mat-jar/klub-doradcy-zawodowego-10-maj-2016-19-24-54/s-8bIb0
Henryk Jarosiewicz: "Znaczenie wartości w karierze zawodowej" (publikacja Internetowa). Wrocław 2014.
Aktualnie do pobrania u dołu strony pełna wersja przyjęta do publikacji (stan z dnia 23 kwietnia 2014 roku).
Celem artykułu jest zarysowanie psychologicznej koncepcji wartości zawodowych, oraz ukazanie ich funkcji w karierze zawodowej. Kariera jest to zorganizowana i rozwijająca się aktywność na rynku pracy. Istotną rolę w rozwoju aktywności mają wartości, które są czynnikiem ukierunkowującym zachowanie. Wartości są to relacje, które odpowiadają osobie. Jest to swoisty typ relacji, które ujmujemy jako „relacje odpowiadania”, czegoś – komuś – z uwagi na coś.
Relacyjnie pojmowane wartości wyjaśniają, na czym polega mechanizm rozwoju człowieka na rynku pracy. Rozwój zawodowy polega na komplementarnym dopełnianiu się dwóch róznych jakościowo relacji: relacji zależności, które warunkują życie i rozwój osoby, oraz relacji instrumentalnych, które są odpowiedzialne za sprawność realizacji zadań zawodowych. W kontekście kariery zawodowej rozwój aktywności ujmujemy w terminach klimatu i kultury. Chodzi o poszukiwaniu odpowiedniego dla danej osoby klimatu, w którym będzie ona miała optymalne warunki dla rozwoju własnej aktywności, to jest kultury organizacyjnej.
Wytworem analiz autora jest dynamiczno-egzystencjalny model wartości zawodowych. W ramach tego modelu zarysowuje on własną typologię wartości. Autor przeprowadza dyskusję wyników swoich analiz, prównując zaproponowany model z klasycznym modelem Schwartza i Cieciucha (Cieciuch, 2013).
© Copyright by Henryk Jarosiewicz. W ramach moich praw autorskich chronionych ustawą Prawo autorskie i prawa pokrewne z dnia 4 lutego 1994 (z późniejszymi zmianami) wyrażam zgodę na niekomercyjne rozpowszechnianie niniejszego materiału przez jego zwielokrotnianie bez ograniczeń co do liczby egzemplarzy (w formie elektronicznej lub drukowanej), a także umieszczanie go na stronach internetowych, jednakże bez dokonywania jakichkolwiek zmian i skrótów w tekście i bez zmiany elektronicznego formatu „pdf” na inny. Wszelkie inne rozpowszechnianie niniejszego materiału, w tym jego części, wymaga mojej zgody wyrażonej na piśmie. Dozwolone jest natomiast cytowanie materiału zgodnie z zasadami ustanowionym przez ww. ustawę.
Pobierz publikację: (wersja z 23 4 2014): Znaczenie wartości w karierze zawodowej (w.2)
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska