wybory kreują los
wybory kreują los

Geneza projektu 15+

 

Szanowna Koleżanko, Szanowny Kolego,

 

Mamy zaszczyt zaprosić Panią/Pana na kolejną konferencję szkoleniową organizowaną przez Kapitał Kariery Sp. z o.o., we współpracy z doradcami zawodowymi skupionymi w Dolnośląskim Forum Doradztwa Kariery. Tematem tego spotkania jest prezentacja projektu „15plus”. 

Jest to projekt skierowany do młodzieży w tzw. wieku młodzieńczym (lata 15 do 25-30). Chcemy im pomóc w tym trudnym okresie życia, zwłaszcza w udanym przejściu (tranzycji) na rynek pracy.

Zapraszamy do współpracy zwłaszcza doradców zawodowych, którzy byli przeszkoleni w Obrazkowym Teście Zawodów M. Achtnicha. Ale nie tylko te osoby - zapraszamy każdego doradcę zawodowego, który pracuje z młodzieżą w tym wieku i pragnie podjąć z nami współpracę. 

Chcemy Państwu w ramach koleżeńskiej współpracy udostępnić nieodpłatnie nowoczesne narzędzie Internetowe do diagnozy skłonności zawodowych.

 

Genezą projektu są nasze doświadczenia w pracy z młodzieżą.

Obserwujemy bezradność u progu dorosłości, częste kryzysy a nawet załamania. Nie tylko my. Naukowcy wskazują, że rozwój w okresie tzw. „dorosłości” (są to lata 17 do 25-30) to „osiągnięcie dojrzałości, które obejmuje zarówno sferę fizjologiczną, intelektualną, emocjonalną, osobowości, jak i społeczną. W okresie dorosłości zaznaczają się następujące trendy rozwojowe:
(1) stabilizacja własnej tożsamości;
(2) nawiązywanie głębszych związków interpersonalnych, co związane jest z uwolnieniem się od samego siebie, a wyczuleniem na potrzeby innych;
(3) pogłębienie dziedzin aktywności: praca, nauka, zainteresowania;
(4) wyraźniejsze dostrzeganie problemów moralnych i etycznych;
(5) wzrost znaczenia troski nie tylko o najbliższych, ale również o wszystkich potrzebujących i cierpiących.
Zdaniem Havighursta jest to okres najbardziej indywidualny i samotny w tym sensie, że jednostka lub – częściej – dwie jednostki muszą działać przy minimum społecznej uwagi i pomocy w rozwiązywaniu najważniejszych zadań życiowych” (Maria Kielar-Turska „Rozwój człowieka w pełnym cyklu życia”)

Nic zatem dziwnego, że te piękne lata: wkraczanie w tzw „dorosłość”, to czasem… najtrudniejszy okres naszego życia! Można go porównać do startu samolotu, który rozpędza się na pasie startowym i w pewnym momencie trzeba pociągnąć drążek, by oderwać się od ziemi. Często pojawia się wtedy niepewność, a nawet bezradność. Nierzadko kryzysy rozwojowe i rozmaite tendencje ucieczkowe: w alkohol, narkotyki, przestrzeń wirtualną...

Kalendarz

Panel logowania

Gościmy

Dzisiaj:186
Wczoraj:446
W tygodniu:2446
W miesiącu:632
Ogólnie:876240

  • Twoje IP: 34.239.173.144
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

1
Online

niedziela, 02 kwiecień 2023 10:26